ÜRÜN TESLİM, İADE DEĞİŞİM VE İPTAL KOŞULLARI

      

Satın aldığınız ürünlerle ilgili iade talepleriniz, siz değerli müşterilerimizi mağdur etmemek amacıyla 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak belirlenmiş "Ürün İade ve Ürün Değişim Prosedürü" çerçevesinde değerlendirilmektedir.

 

Memnuniyetiniz açısından bu prosedürün takip edilmesini önemle rica ederiz.

 

Aşağıda prosedürün işleyişi ile ilgili önemli bilgiler yer almaktadır.

İade ya da değişim ile ilgili Whatsapp üzerinden veya panel üzerinden iade veya değişim talebi oluşturabilirsiniz.

 Herhangi bir Sürat Kargo şubesinden Kargo Anlaşmamız üzerinden  alıcı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. 

 

Şirket Adı:ESRA FİTNAT KARTAL - PATLADI GİTTİ

Adresi:YAVUZ SELİM MH. 1094. SK. No: 42/A BAĞCILAR İSTANBUL

 

ÜRÜN TESLİM ŞARTLARI

 

Satın alınan ürünün banka onayı alındıktan sonra aynı gün içerisinde ilgili ürün kargo ya da teslimat programına alınacaktır. En geç 24 saat içerisinde kargolanacaktır. Teslim anında tüketici tarafından hasarlı ve/veya bozuk olduğu belirtilmeyen ürünlerin, tüketiciye tam ve eksiksiz olarak teslim edildiği kabul edilir. Tüketici tarafından tam ve eksiksiz teslim alındığı kabul edilen üründe, sonradan oluşabilecek hasar ve/veya bozulmalardan ötürü tarafımızın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

ÜRÜN İADE ŞARTLARI

 

Satın alınan ürünlerin teslimatının gerçekleşmesi durumunda söz konusu ürün, kullanılmadan, tahrip edilmeden, ambalajında ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan eksiksiz şekilde ve varsa tüm aksesuarları ile hasarsız olarak teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde iade sebebi belirtmeksizin iade edebilir. İade edileceğine dair müşteri sistemden iade işlemi ile ilgili bilgilendirmeyi yapmakla yükümlüdür. Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş ürünler kesinlikle iade edilemez.

 

İade edilmek istenen ürünler; kutusu, ambalajı veya varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Müşteri tarafından iade edilmek istenen ürünün kargo firmasınca İhtirazı Kayıt Belgesi verilmesi, müşterinin ürünü düzgün paketlemediği ve ürünün yolda zarar görebileceğini ifade eder. . E-arşiv fatura kapsamında gönderilen  faturanızın iade ürün içerisinde bulunması şart değildir.  

 

Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde tarafımıza ulaştırılması akabinde 5 iş günü içinde ödeme tutarınız havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, iade işlemi alışveriş yapılan kredi kartınıza gerçekleştirilecektir. Ancak bu durumda ödemenin size iadesi kredi kartının ait olduğu bankanın inisiyatifinde olup, bu konuda firmamızın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

İadesi istenen ürün, niteliği gereği iadesi mümkün olmayan bir ürün ise örn; kişiye özel, bu halde ürün iadesi yapılmayacaktır. Kargo ile iadelerde kargo bedeli firmamıza aittir.

 

ÜRÜN DEĞİŞİKLİĞİ ŞARTLARI

 

Değişimi talep edilen ürünler, kullanılmadan, tahrip edilmeden ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde, değişim sebebi belirtilerek değiştirilebilir. Ürün değişikliğinin yapılabilmesi için, ürüne ait faturanın yahut firma tarafından o ürün için verilmiş ürün değiştirme kartının ibrazı gereklidir.

 

Değişimi istenen ürünler, ürün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün değişimi yapılamaz. Kargo ile değişimlerde kargo bedeli müşteriye aittir.

 

ONLİNE SİPARİŞ İPTAL ŞARTLARI

 

Satın alınan ürün siparişiniz henüz kargoya verilmemiş ise, iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için siparişinizin "kargoya verildi" bilgisi e-posta ile tarafınıza bildirilmeden önce iptal etmek istediğiniz sipariş veya ürün hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

 

Online sipariş iptal etme işleminiz siparişiniz kargoya verildi ise yapılamamaktadır.

 

Eğer siparişinizde bir ya da birkaç ürünün iptalini talep ediyorsanız kalem iptali için mail göndererek talebinizi bize iletebilirsiniz. Online ürün sipariş iptalleri tarafımızca en kısa sürede yapılacak ve bedel iadesi ile ilgili işlem süreci bilgilendirmesi mail yoluyla size aktarılacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR